0722 990 971

De ce sa alegi cursurile Rembrandt Art Centre?

cursuri de pictura, lectii pictura

Pentru ca scoala noastra REMBRANDT ART SCHOOL este printre putinele care au un parteneriat exceptional cu Universitatea Nationala de Arte, Bucuresti, reusind de-a lungul timpului sa formam viitori studenti ai Universitatii.

Pentru ca in cadrul scolii noastre, toate cursurile sunt sustinute de profesori, cadre didactice ale Universitatii Nationale de Arte, care au o vasta experienta profesorala si care pot oferi pe lang profesionalism si emotii unice.


Corp profesoral »

Pentru ca brandul REMBRANDT ART CENTRE este singurul brand din Romania care comercializeaza produse pentru arta, grafica, arhitectura, hobby&craft care in cei 11 ani de activitate s-a evidentiat prin calitatea produselor importate exclusiv de noi in Romania cat si prin profesionalism fiind singurii din acest domeniu care detinem in prezent 7 magazine situate in cele mai importante zone de interes artistic in Bucuresti si Cluj si 3 magazine online:
Locatia noastra REMBRANDT ART CENTRE unde au loc cursurile de pictura si workshopurile este o locatie frumoasa, usor de reperat, in cadrul careia iti va face placere sa-ti petreci orele.

Avem tarife accesibile pentru toata lumea, aratam flexibilitate in functie de nevoile fiecarui cursant.

Folosim materiale profesionale, de cea mai buna calitate, pe care le brandul nostru le si le importa exclusiv in Romania, precum, ROYAL TALENS (Olanda) – care produce materiale de pictura pentru profesionisti, ai gamelor de culori REMBRANDT, VAN GOGH, AMSTERDAM, DECORFIN, dar si unici importatori ai brandului PEBEO (Franta) – producator de materiale de pictura si arta decorativa. PEBEO cuprinde gamele VITRAIL (sticla la rece), CERAMIC (ceramica), PORCELAINE 150 (portelan), VITREA 160 (sticla la cald), SETACOLOR, SETASILK(textile, matase). DERWENT UK este de asemenea o marca pe care o gasesti in magazinele noastre. Este cel mai mare producator de creioane profesionale/agende/blocuri de desen din Marea Britanie. De asemenea alti producatori renumiti se regasesc in magazinele noastre: LETRASET UK ( producator de markere profesionale pentru grafica, arhitectura, design), PW FRANTA (producator de materiale hobby&craft), DTM FRANTA (producator hobby&craft), URSUS – unul din cei mai mari producatori de papetarie/hartie speciala pentru hobby din Germania, JOFRIKA GERMANIA, PRACHT GERMANIA (producatori de produse hobby&craft), care sunt incluse in taxa de participare.

Asiguram continuitatea pe toata durata anului scolar.

Asiguram Diplome de Merit, precum si expozitii, sau participarea cursantilor nostri, la foarte multe evenimente culturale, pe care le organizam.

Pentru ca programul pe care il asiguram include informatii importante din domeniul educatiei plastice dar si in acelasi timp informatii de cultura generala.

Datorita faptului ca grupele noastre nu sunt mai mari de 8 copii, astfel fiecare cursant putand profita de o atentie sporita din partea profesorului.

Si pentru ca iti doresti sa faci parte din CLUBUL REMBRANDT, si datorita acestui lucru, vei avea numeroase beneficii in magazinele noastre.